Джърмейн Франклин има огромен стимул да победи Дилиън Уайт на Уембли Арена следващия уикенд – доходоносен двубой срещу Антъни Джошуа.
Уайт има за цел да се възстанови след загубата си с нокаут от Тайсън Фюри през април. И той изглежда готов за трета среща с Джошуа, при условие че си свърши работата. Дилиън Уайт победи Антъни Джошуа при аматьорите, но беше нокаутиран в трилър на 02 Арена в Гринуич през 2015 г., когато двамата проведоха реванш при професионалистите.
„Това е изключителна вечер за Дилиън, защото натискът всъщност е наистина върху него – Джърмейн Франклин е доволен от това“, каза промоутърът на Уайт Еди Хърн пред iFL TV. „Ако Дилиън загуби от Франклин, той ще се озове в наистина трудна позиция.
Казах на Джърмейн Франклин в лицето: ‘Ако спечелиш тази битка, ще се биеш с Ей Джей и ще получиш седемцифрена сума. На път си да промениш живота си.’ Той ми отговори: ‘Аз съм на един ъперкът от това да променя света си завинаги’. Това е много, много опасна битка.“