Егис Климас: Ако Усик се боксира с Гасиев, както срещу Хук, ще победи – както с Бриедис, ще загуби

Егис Климас, мениджър на световният шампион на WBO и WBC в полутежка категория Александър Усик, сподели мнението си за финалния двубой от турнира Световни Боксови Суперсерии, в който неговия боксьор ще се срещне с шампиона на WBA и IBF Мурат Гасиев.

Според Климас, ако във финала на турнира украинския боксьор покаже същото ниво като това в битката с Бриедис, ще му бъде трудно да очаква победа. “ Турнира Световни Боксови Суперсерии в полутежка категория е най-доброто нещо, което можеше да се случи на бокса. Това е нещо, което трябваше да се е случило много отдавна. Що се отнася до прогнозата ми за финала, ако Усик се боксира с Гасиев, както го направи на четвъртфинала срещу Марко Хук, тогава той ще спечели. Но ако той се бие, както в битката с Бриедис, това може да доведе до проблеми, защото Гасиев има тежък удар „, – каза Климас пред Boxingtalk.

Обединителната битка между Александър Усик и Мурат Гасиев ще се проведе на 11 май в Джеда, Саудитска Арабия.