Виктор Ортис се върна на ринга с победа над Саул Корал

Rabobank Theater, Бейкърсфийлд, Калифорния, САЩ. Бившият световен шампион Виктор Ортис (32-6-2, 25 КО) се завърна след 15-месечно отсъствие на ринга и победи с технически нокаут в четвъртия рунд Саул Корал (25-10, 16 КО).

Играещия с обратен Виктор Орти иззе инициативата от началните секунди на двубоя, пробиваше защитата на противника си и пласираше крошета и кросове. Корал опита да отвърне на ударите, но твърде често заставаше “ в линията на огъня. “ Ортис без проблеми успяваше да изпрати противника на въжетата. В опит да се спаси Корал често прибягваше до нечисти прийоми, заради което първо беше предупреден, а след това в третия рунд му беше отнета и точка от актива.

В средата на четвъртия рунд Корал след удар отляво се озова на платнището. Независимо от факта, че нокдаун се оказа тежък, мексиканеца предпочете да продължи битката, но атаките на Ортис принудиха рефера да спре побоя.