Артур Шпилка победи Мариуш Вах с разделено съдийско решение

В двубой за спасение на своите кариери Артур Шпилка (22-3, 15 КО) победи Мариуш Вах(33-4, 17 КО) с разделено съдийско решение в десет рундов двубой на „Арена Гливице“ в Гливице, Полша.

Битката премина според очакванията. Вах атакуваше, а Шпилка работеше на контраатака. В началото на битката Шпилка може би имаше превъзходство, но Вах се активизира от четвъртия рунд.

Вах увеличи натиска, вдигна темпото на битката. Той взе шестия рунд, но даде седмия – умори се да работи с такова високо темпо. През последните два рунда Шпилка беше по-активен. Но Вах хвърли всичко и една минута преди края на битката той изпрати противника в тежък нокдаун. Шпилка продължи битката, но беше в състояние гроги. Вах не успя да го довърши.

В крайна сметка резултатът в съдийските карти бе 97:93 и 95:94 за Шпилка и 93:96 за Вах.

Феновете и боксовите специалисти в Полша единодушно пожелаха незабавен реванш.