Александър Усик ще защитава титлите си срещу Тони Белю на 10 ноември

Абсолютният световен шампион в полутежка категория Александър Усик ще защитава своите колани на WBC, WBA, WBO, IBF и Ring Magazine срещу Тони Белю на 10 ноември в Манчестър на Манчестър Арена.

Усик, който е един от най- добрите боксьори в света влезе в историята след като се превърна в първият боксьор от полутежка категория, притежаващ четирите най-значими колани. Той спечели турнира Световни Боксови Суперсерии, побеждавайки на финала Мурат Гасиев през юли.

31-годишният украинец стана Олимпийски, Световен и Европейски шампион при аматьорите преди да се изкачи на върха при професионалистите след само 15 срещи, но бившият световен шампион на WBC Белю смята, че ще стане първият боксьор, победил Усик.